Rehabilitációs és preventív céllal, valamint a sportteljesítmény fokozására is bevett gyakorlat a lézereszközök alkalmazása.
A lágylézerek alkalmazása immár több évtizedes múltra tekint vissza a gyógyászat különböző területein, a technológia biztonsága és elérhetősége miatt egyre több szakterületen nyer létjogosultságot önálló vagy kiegészítő terápiás módszerként.
A sportegészségügyi területeken kezdetben csak a már bekövetkezett sérülések tüneti kezelésére alkalmazták ezen eszközöket, azonban egyre jellemzőbb a preventív (prehabilitációs), vagy a sportteljesítmény fokozás illetve optimalizáció céljából történő alkalmazás. Jelenleg is aktív kutatások zajlanak a különböző agyi illetve idegrendszeri kapcsolatokat érintő alkalmazásokkal, melyek várhatóan új felkészítési protokollokat fognak eredményezni a különböző sportágakban.
Hogyan fejtik ki a lágylézerek kedvező hatásukat?
A lézerfény formájában megjelenő elektromágneses sugárzást a sejtekben található fényérzékeny receptorok fogadják és ezen stimuláció hatására a mitokondriumok (a sejtek „erőművei”) további kémiai jelzései alapján felgyorsul a szövetek helyreállítása, a gyulladások és fájdalom csökkentése, helyreáll az ízületek normál mozgásterjedelme, növekszik a kollagéntermelés és a sejtszintű energia (ATP).
Mik a lágylézerek sportcélú alkalmazásának legfőbb előnyei?
Milyen területeken alkalmazhatók a sportban az Erchonia lágylézer készülékek?
Prehabilitáció (edzésmunka vagy verseny előtti előkezelés)
Sporttevéknység utáni rehabilitáció
Sportsérülések rehabilitációja
Körömgomba kezelése
A sportolók mindennapjaiban gyakran előforduló körömgombás fertőzések kiegészítő készítmény nélküli (!) hatékony és végleges megszűntetése.
A COVID járványhelyzet miatti nehezen tervezhető terhelési menetrend miatt a prehabilitáció és regeneráció egyre növekvő jelentőséggel bír!
Az Erchonia az mozgásszervi problémák kezelésére kizárólag a 635 nm hullámhosszú valódi lézerfényt alkalmazza, ami az újabb kutatások alapján a teljes emberi szervezet érintően a legmegfelelőbb a fájdalomérzet illetve gyulladás csökkentéshez, míg a versenytársak vegyesen 600 900 nm közötti hullámhosszt és/vagy nem valódi lézerfényforrást alkalmaznak.
Kezelésre jelentkezzen klinikánkon, ha az eszközök iránt érdeklődik, látogasson el az erchonia.hu oldalra!